Centrum dění

Jsme rádi, že jste navštívili naše webové stránky a zvažujete nad tím, zda zůstanete v našich apartmánech v bytovém domě Francouská 69. Nabízíme moderně zařízené ubytování bez recepce, které spolu s možností parkovat přímo v uzavřených parkovacích prostorech poskytuje absolutní soukromí, které je v dnešní době maximálně preferováno. Nespornou výhodou je umístění blízko centra, kde se nachází nespočet historických památek.

VILA TUGENDHAT

Památka je vzdálena 10min. pěší chůzí od apartmánu

Architektonická čistota, prolínání prostor – interiéru i exteriéru, nadčasové technické vybavení, ušlechtilé a exotické materiály, a především vysoká míra zachovalosti – to jsou hlavní atributy, díky nimž byla vila Tugendhat v roce 2001 zapsaná na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Vila Tugendhat byla postavena v letech 1929–1930 pro manžele Gretu a Fritze Tugendhatovy dle návrhu německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Její historický příběh je přinejmenším stejně fascinující jako její kulturní význam.

https://www.tugendhat.eu/

HRAD ŠPILBERK

Památka je vzdálena 20min. pěší chůzí nebo tramvají číslo 3 ze zastávky Dětská nemocnice do zastávky Grohova. Odtamtud 2 minuty pěšky.

Hrad byl založen kolem poloviny 13. století na nevysokém (290 m n. m.), ale poměrně příkrém skalnatém vrchu, tyčícím se bezprostředně nad historickým centrem města (kolem 220 m n. m.). Svým stavebníkem, českým králem Přemyslem Otakarem II., byl velkoryse koncipován nejen jako pevná opora panovnické moci, ale také jako důstojné sídlo vládců Moravy.

https://www.spilberk.cz/

JANÁČKOVO DIVADLO

Památka je vzdálena 15min. pěší chůzí nebo tramvají číslo 3 ze zastávky Dětská nemocnice do zastávky Moravské náměstí.  Odtamtud 2 minuty pěšky.

Janáčkovo divadlo bylo vystavěno v letech 1961-65, historie jeho vzniku však sahá již do samých počátků existence Národního divadla v Brně – a je historií mnohaletého úsilí o zbudování samostatné reprezentativní budovy českého divadla, hledání prostoru, prostředků a architektonického řešení. Monumentální budova, zčásti obklopená městským parkem, nesoucí znaky tradicionalismu, určená především pro velká operní a baletní představení klasického i moderního repertoáru, byla slavnostně otevřena 2. října 1965. Hlediště je uspořádané jako stupňovitý amfiteátr.

https://www.ndbrno.cz/

KATEDRÁLA sv. PETRA A PAVLA

Památka je vzdálena 25min. pěší chůzí nebo tramvají číslo 9 ze zastávky Dětská nemocnice do zastávky Zelný trh.  Odtamtud 5 minuty pěšky.

Petrovské návrší s katedrálou zve k návštěvě všechny, ať už přijíždějí do Brna z kterékoli ze světových stran. Podle nejnovějším poznatků sahají počátky chrámu na Petrově do 70. let 12. století. V období gotiky prošel několika přestavbami. Původní kostelík přestal stačit a byl nahrazen větším, vzrostl i jeho význam, zvláště poté, co se roku 1296 stal Petrov sídlem kolegiátní kapituly.

http://www.katedrala-petrov.cz/index.php/cz/

BRNĚNSKÉ PODZEMÍ

Památka je vzdálena 25min. pěší chůzí nebo tramvají číslo 9 ze zastávky Dětská nemocnice do zastávky Zelný trh.  Odtamtud 4 minuty pěšky.

Brněnské historické podzemí je komplex tunelů v podzemí města Brna, od roku 2010 probíhá projekt zpřístupnění podzemí. Součástí komplexu postupně otevíraných prostor v brněnském podzemí jsou Mincmistrovský sklep a sklepy Nové radnice na Dominikánském náměstí, Labyrint pod Zelným trhem a zpřístupněná kostnice pod kostelem svatého Jakuba na Jakubském náměstí.

https://brnenske-podzemi.cz/

We use cookies to provide the best possible services to our customers.